چهار راه پاسداران، خیابان دولت، پلاک ۶۹

پروژه‌های ساختمانی با طراحی مدرن

در این قسمت، به تعدادی از پروژه‌های ساختمانی با طراحی مدرن و استفاده از مصالح با کیفیت بالا پرداخته‌ایم. از ساختمان‌های مسکونی تا تجاری و صنعتی، هر یک از این پروژه‌ها نمونه‌هایی از توانمندی ما در اجرای پروژه‌های ساختمانی را نشان می‌دهند.

کاوشکام آسیا تولید کننده سازه های فلزی ساختمانی

شرکت کاوشکام آسیا یکی از برترین تولید‌کنندگان سازه‌های فلزی ساختمانی در سال های اخیر بوده است. این شرکت با بهره‌مندی از آخرین فناوری‌ها و علم روز دنیا با هدف سرعت و دقت در تولید سازه‌های فلزی و صنایع‌ فلزی گامی مهم را در مقاوم سازی و به‌سازی بناهای ساختمانی برداشته‌ است. این شرکت با همکاری بهترین مهندسان عمران و صنعت بهترین مواد اولیه را برای فونداسیون، اسکلت و سوله‌های ساختمانی تولید کرده که از سال 1384 تا به امروز می‌توان به پروژه‌های موفق ساختمانی زیادی اشاره کرد. همچنین کیفیت، و دقت این محصولات باعث شده مشترکین و مشتریان زیادی برای انجام پروژه‌های متعدد خود به صورت متداوم سازه‌های فلزی ساختمانی خود را از شرکت کوشکام آسیا تهیه کنند .

امروزه سازه‌های فلزی ساختمانی به علت مقاومت و سرعت بیشتر در انجام پروژه‌ها یکی از پر کاربردترین مصالح در امر ساختمان‌سازی روز دنیا است. ‎فولاد که از ترکیب آلیاژ آهن و کربن به دست می‌آید را می‌توان یکی از مقاوم‌ترین مصالح دنیا در برابر زلزله و آسیب‌های محیطی تلقی کرد. امروزه برای ساخت پروژه‌های مختلف ساختمانی از سازه‌های فلزی ساختمانی مانند قابی شکل و ستون‌های خرپا استفاده می‌کنند. ارتفاع ساختمان‌ها نیز در استفاده از سازه‌های فلزی ساختمانی نقش مهمی دارند، معمولا برای آسمان خراش‌ها و ساختمان‌های بلند از سازه‌های فلزی استفاده می‌کنند، زیرا امکان مقاومت بیشتری را فراهم می‌نماید. همچنین از دیگر کاربردهای سازه‌های فلزی امر راه‌سازی و مخابرات است.

 

انواع سازه های فلزی ساختمانی و کاربرد آن ها

سازه‌های فلزی ساختمانی معمولا به انواع ساخت در کارخانه، ساخت در محل، الساق قطعات پیش‌ساخته، بالابری، اتصال‌جوشی و اتصال پیچ‌و‌‌مهره تولید و نصب می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها بنا بر نوع ساختمان و محل ساخت و ساز متغیر است. معمولا قطعاتی که از روش ساخت در کارخانه استفاده می‌کنند کیفیت بیشتری را دارا هستند زیرا جدا از تولید در شرایط آزمایشی متخصصان این امر امکان مقاومت‌سنجی و آزمایش کیفیت قطعات را دارند، همچنین این نوع تولید سازه‌های فلزی ساختمانی مخصوصا برای ساختمان‌های بلند اطمینان خاطر و مقاومت بیشتری را خواهد داشت. سازه‌های فلزی ساختمانی که در محل ساخته می‌شوند معمولا به خاطر صرفه جویی در هزینه و زمان است. این امکان گرچه باعث ذخیره زمان و سرمایه می‌شود اما اطمینان و کیفیت ایمنی کمتری نسبت به قطعات پیش‌ساخته دارد، چون معمولا امکان مقاومت سنجی و ترکیب درست آلیاژها در محل ساخت و ساز فراهم نیست. دیگر روش‌ها مانند سازه‌های فلزی پیش ساخته، بالابری و پیچ‌و‌مهره در پروژه‌های خاص و بزرگ ساختمانی مورد استفاده می‌گیرند که نیاز به مهندسی و قطعات پیچیده‌تری دارند.

انواع سازه‌های فلزی ساختمانی را می‌توان در دسته ، سازه قاب‌بندی شده، سازه پوسته‌ای، سازه معلق و سازه خرپایی دسته‌بندی کرد. توضیح هرکدام از این سازه‌ها به شرح ذیل است:

سازه قاب‌بندی از نوع سازه‌های فلزی ساختمانی است که  برای ساخت ساختمان‌های بلند، برج‌ها، ساختمان‌های مسکونی،سوله‌ها و کارخانه‌های صنعتی، سالن‌ها و استودیوم‌های ورزشی کاربرد بسیاری دارد. سازه‌های فلزی به علت اینکه معمولا در کارخانه متصل و تولید شده‌اند نسب به سازه‌های بتنی، مطمئن‌تر و مقاومت ترند. هرچند به علت هزینه بیشتر و احتمال زنگ زدگی و نیاز به عایق کاری سازه‌های فلزی ساختمانی معمولا برای ساخت‌و‌ساز‌های شخصی از سازه‌های بتنی استفاده می‌کنند اما اطمینان خاطر ، مقاومت و دقت در ساخت سازه‌های فلزی باعث شده امروزه سازه‌های فلزی ساختمانی رقیب مهمی برای سازه‌های سنتی و بتنی باشد. سازه‌های فلزی قابی نیز خود به قابی‌ ساده و خمشی تقسیم می شوند. سازه‌های قابی ساده تنها وزن،فشار و حجم را به فونداسیون و پی‌های ساختمانی منتقل می‌کنند اما سازه‌های قابی خمشی توان مقابله و انقال فشار‌های محیطی یا لرزه‌های زلزله در مقیاس بالا را نیز دارند. در مناطق زلزله خیز مانند کشور ژاپن جدا از استفاده از پی‌ریزی و مهندسی متفاوت، از این نوع سازه‌ها برای آسمان‌خراش‌های خود بهره می‌برند.

سازه‌های فلزی ساختمانی پوسته‌ای، به انواع سازه‌های گفته می‎شود که به شکل ورقه‌ای ساخته می‌شوند و به علت سبک بودن، انعطاف‌پذیری، مقاومت، آسان بودن ساخت و سرعت در ساخت برای فضاهای خارجی و پوسته ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. سازه‌های فلزی معلق بیشتر برای ساخت پل‌های معلق استفاده می‌شوند اما در موارد خاص ساختمانی نیز کاربرد دارند. این نوع از سازه‌های فلزی ساختمانی توان انتقال خمش‌ها و فشار را به اندازه زیادی دارند و یکی از مقاوم ترین و زیبا‌ترین سازه‌های فلزی هستند. سازه فلزی خرپایی  از انواع سازه‌های فلزی ساختمانی است و به سازه‌ای گفته می‌شود که در آن به وسیله تیرهای فولادی مثلثی شکل با اتصال مفصلی به تکیه‌گاه‌ها نیروهای وارد شده به سازه را به زمین انتقال می‌دهد.

 

چرا برای سازه‌های فلزی ساختمانی شرکت کاوشکام آسیا انتخاب مطمئنی است؟

این شرکت با استفاده از نیروهای جوان و خلاق، همواره دقت و سرعت را سر لوحه پروژه‌های خود قرار داده‌ است. مهندسین شرکت کاوشکام آسیا برای تهیه آلیاژ‌ها و تولید سازه‌ها از به روز‌ترین فناوری‌ها و علم روز دنیا الگو می‌گیرند. این شرکت با بیش از پانزده سال سابقه فعالیت، در آزمایشگاه‌ها و تولیدات خود نهایت دقت را برای مقاومت و ایمنی هرچه بیشتر سازه‌های فلزی به کار برده است. استمرار امر کیفیت و دقت باعث شده امروز در دهه دوم فعالیت خود به یکی از محبوب ترین شرکت‌ها در امر سازه‌های فلزی ساختمانی و سازه‌های فلزی مخابراتی بدل شود. جدا از اینکه شرکت کاوشکام آسیا بهترین مواد اولیه را در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان و شرکای خود عرضه داشته، به علت هزینه مناسب خدمات و تعهد کاری امروزه با شرکت‌های ساختمانی و مخابراتی بسیاری همکاری مدون و متداوم دارد.

با ما در ارتباط باشید